Nie zmuszajmy dzieci

aby samo wiedzieć

chciało !!!

My Przedszkolaki Drukuj

My Przedszkolaki razem z naszymi Paniami- Haliną Efir, Anią Kuną, Moniką Franczak, Moniką Jaszczewską, Renatą Pietrzyk i Dorotą Osial - tworzymy wesołą i rozśpiewaną gromadkę.
Większość z nas chodzi do przedszkola kolejny rok, więc znamy się bardzo dobrze, lubimy ze sobą przebywać i razem się bawić.
Dobrze i bezpiecznie czujemy się w naszych salach, które są kolorowe i pełne zabawek oraz różnych pomocy dydaktycznych. Są w nich różne kąciki zainteresowań, które rozwijają nasze zdolności i wyobraźnię. Wspólnie wzbogacamy nasz kącik przyrody, ponieważ o przyrodzie chcemy dowiedzieć się jak najwięcej, aby w przyszłości stać się dobrymi ekologami!
Często wychodzimy na świeże powietrze, spacerujemy obserwując przyrodę oraz bawimy się na naszym  przedszkolnym placu zabaw. Nasze panie twierdzą, że jesteśmy bardzo zdolne, pomysłowe i ciekawe świata.

W ciągu nadchodzących miesięcy czeka nas sporo pracy, ponieważ część z nas pójdzie do szkoły. Nasze Panie wiele uwagi poświęcają temu, byśmy byli dobrze przygotowani do szkoły: ćwiczymy umiejętności manualne podczas prac plastycznych, zadań grafomotorycznych, uczymy się literek, liczymy, wiele rozmawiamy o otaczającym nas świecie.

Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem bierzemy udział nie tylko w zajęciach dydaktycznych, ale także w zajęciach dodatkowych.
Raz w tygodniu chodzimy na rytmikę, na której wraz z panem Wojtkiem uczymy się ciekawych piosenek i zabaw rytmicznych oraz gramy na instrumentach. Nasze umiejętności taneczne rozwijamy pod bacznym okiem pana Rafała .
W każdy poniedziałek i czwartek odwiedza nas pani Magda, która uczy nas słówek i piosenek w języku angielskim.
Ponieważ bardzo lubimy wcielać się w role aktorów w różnych przedstawieniach raz w tygodniu odwiedza nas pani Dominika. Dzięki niej zdobywamy pierwsze doświadczenia aktorskie, doskonalimy mowę, uczymy się koncentracji, spostrzegawczości oraz rozwijamy twórcze myślenie. Nasze zainteresowanie sztuką rozwijamy poprzez oglądanie przedstawień teatralnych wystawianych przez przyjezdne teatrzyki.
Wielką radość sprawiają nam doświadczenia proponowane przez panią  Kasię  z Klubu Małych Odkrywców (np. z wodą, magnesem, powietrzem itd.).

Do przedszkola zapraszamy różnych gości, którzy opowiadają nam o swojej pracy wiele ciekawych rzeczy. Bardzo lubimy słuchać bajek, opowiadań i wierszyków czytanych przez nasze panie. Naszą wiedzę i umiejętności zaprezentujemy rodzicom w organizowanych w przedszkolu spotkaniach. Na pewno też weźmiemy udział w różnych konkursach przedszkolnych i gminnych.

W naszych grupach obchodzimy urodziny dzięki czemu uczymy się kulturalnego zachowania oraz składania sobie nawzajem życzeń.
W każdy piątek możemy przynieść do przedszkola swoją ulubioną zabawkę z domu. Lubimy chodzić do przedszkola, jesteśmy tu bezpieczni i dobrze się tu czujemy, zawsze są z nami nasze panie, które starają się umilać nam każdy dzień. Dzięki nim jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, jakie niesie ze sobą nasze przedszkolne życie. Trzymajcie kciuki za nasze sukcesy !!!